Upadłość konsumencka - pomoc prawnika w Toruniu

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Ciesielski z siedzibą przy ul. Gdańska 4A lok. B4 (87-100 Toruń), wpisana do CEiDG pod numerem NIP: 7393518825

Do kontaktu z administratorem danych służy adres e-mail:
kancelaria@kancelaria-ciesielski.pl

Polityka prywatności

Upadłość konsumencka

Zakres usługi

Pomoc, dla osób, które znalazły się w trudnym położeniu.

Upadłość konsumencka dla osób fizycznych jest sposobem na wyjście z zadłużenia. Tego rodzaju postępowanie sądowe może być prowadzone z uwagi na niewypłacalność dłużnika. Z takiego rozwiązania mogły dotąd skorzystać wyłącznie osoby, które nie prowadziły działalności gospodarczej. Wynikało to z zapisów zawartych w prawie upadłościowym. Na szczęście także i ta kwestia została zmieniona w ostatniej nowelizacji z 24 marca 2020 roku. Od tej pory wniosek o upadłość konsumencką może złożyć aż sześć różnych podmiotów. Wśród nich znajdziemy osoby dawniej prowadzące działalność gospodarczą we własnym imieniu, rolnicy, czy wspólnicy spółek.

Upadłość konsumencka – kiedy zostaje ogłoszona?

Przepisy określają warunki, w jakich upadłość konsumencka może zostać ogłoszona. Podstawową przesłanką jest tzw. niewypłacalność. Niewypłacalność to sytuacja, w której dana osoba traci zdolność do wykonywania swoich zobowiązań pieniężnych. Stan ten musi mieć charakter trwały. Oznacza to, że opóźnienie w regulowaniu wszelkich należności musi trwać dłużej niż trzy miesiące. Poza tym musimy wiedzieć, że uzyskanie upadłości konsumenckiej nie daje gwarancji oddłużenia. Dzieje się tak chociażby w sytuacji, gdy dłużnik celowo doprowadził do takiej sytuacji. Oddłużenie nie jest też możliwe, jeśli w ciągu dziesięciu lat przed dniem złożenia wniosku było już prowadzone postępowanie upadłościowe.

Szczegółowe informację na ten temat znajdziesz pod tym linkiem.

Upadłość konsumencka – skorzystaj pomocy doświadczonego prawnika

Jeśli rozważasz wniesienie do sądu wniosku o upadłość konsumencką i zależy Ci na pomyślnym wyniku sprawy; skontaktuj się ze specjalistami w tej dziedzinie. Nasza kancelaria oferuje pełne wsparcie na każdym etapie postępowania. Doradzamy naszym klientom, zajmujemy się przygotowaniem niezbędnych pism i dokumentów. Możemy Cię także reprezentować przed sądem i innymi instytucjami publicznymi. Z naszą pomocą będziesz miał kontrolę nad tym, na jakim etapie prowadzone jest postępowanie upadłościowe. Takiego statusu podejmiemy także działania mające na celu umorzenie części lub całości długu.

Przeczytaj również o ochronie danych osobowych.

Profesjonalizm i doświadczenie

Pozostałe obszary praktyki

Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne dla podmiotów gospodarczych oraz klientów indywidualnych, zarówno w formie jednorazowych zleceń, jak i stałej obsługi prawnej.

01. Wiedza
i doświadczenie

Mimo wielu lat doświadczeń, pomimo udokumentowanych sukcesami umiejętności, stale dążymy do rozwoju. Każdego dnia rozwijamy naszą wiedzę, szukamy inspiracji. Wszystko po to, by zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość współpracy.

02. Filozofia
i wartości

Centrum naszych zainteresowań jest Klient i jego potrzeby. Nasza praca, to przekazywanie i wprowadzenie w życie dobrych praktyk. Stosujemy najwyższe reguły poufności.

03. Uczciwość
i niezawodność

Nasze kompetencje, profesjonalizm i doświadczenie pozwalają nam świadczyć usługi najwyższej jakości. Każdą sprawę traktujemy w sposób indywidualny. Jesteśmy terminowi. Zawsze dotrzymujemy słowa. Dbamy o zachowanie najwyższych standardów.

04. Innowacyjne
rozwiązania

Poznając problematykę poszczególnych spraw znajdujemy inspirację do poszukiwania nowych wyzwań zawodowych. Nasza praca, to przekazywanie dobrych praktyk oraz ciągły, efektywny rozwój.

Innowacyjne rozwiązania, indywidualne traktowanie

Poznaj nas

Kancelaria zapewnia pełny zakres profesjonalnej obsługi prawnej. Misją Kancelarii jest świadczenie usług najwyższej jakości, indywidualnie dostosowanych do potrzeb Klienta.

Jesteśmy grupą ekspertów specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. W trosce o najwyższą jakość usług zebraliśmy wszechstronny zespół.

Doradzamy, pomagamy, negocjujemy, piszemy umowy, konsultujemy, opiniujemy, składamy pisma, kierujemy pozwy, reprezentujemy przed sądami i urzędami, odzyskujemy pieniądze i dobre imię klienta.

Do tego – podobno – podajemy całkiem dobrą kawę.

PRZEPIS NA UDANĄ WSPÓŁPRACĘ

Podejście do klienta
Wiedza i doświadczenie
Profesjonalizm
Partnerstwo
Znajomość potrzeb
Klienci o nas

Referencje

Zobacz, co mówią o nas nasi Klienci, jesteśmy znani z robienia tego, co mówimy, dążąc do jak najszybszego uzyskania korzystnych wyników dla swoich Klientów.

Profesjonalizm i doświadczenie

Najnowsze wpisy

Jeśli interesujesz się daną dziedziną prawa lub szukasz informacji, która cię interesuje, zapraszamy do śledzenia naszych wpisów

Wczoraj Sąd Najwyższy wydał uchwałę, która pomoże z Twoim kredytem! Jest to dobra informacja dla osób posiadających kredyt frankowy. Aby kred...

Jak wygląda rozprawa? Jak się do niej przygotować? O co może spytać sąd?

Czy warto obawiać się rozprawy sądowej z bankiem? Nie. Nie należy obawiać się takiej rozprawy. Nam (prawnikom, którzy bywają na sali rozpraw n...

Ugoda w sprawach frankowych

Ugoda w sprawach frankowych – czyli co proponują Banki?   Co raz lepsza świadomość prawna Kredytobiorców. Korzystne rozstrzygnięcia sąd...