Wczoraj Sąd Najwyższy wydał uchwałę, która pomoże z Twoim kredytem!

Jest to dobra informacja dla osób posiadających kredyt frankowy. Aby kredytobiorca uzyskał zwrot wpłaconych do banku kwot sąd musi uznać, że umowa jest nieważna. Wczorajsza (25.04.2024 r.) uchwała Sądu najwyższego zadziała na korzyść kredytobiorców.

 

Kredyty frankowe bez tajemnic – Sąd Najwyższy daje kolejne odpowiedzi

Najistotniejsze wnioski dla kredytobiorców:

1. Jeżeli postanowienia umowy były postanowieniami niedozwolonym (co wykazujemy w procesie) nie można uzupełnić umowy jakimikolwiek innymi rozwiązaniami (np. przeliczeniem kredytów na kredyty złotówkowe).

2. W przypadku, gdy nie ma możliwości ustalenia ważnego kursu waluty umowa jest nieważna w całości.

3. Banki ubiegają się o zwrot wypłaconego kredytobiorcom kapitału. Sąd Najwyższy uznał, że 3-letni termin przedawnienia żądania banku rozpoczyna się dzień po zakwestionowania umowy przez konsumenta (najczęściej będzie to dzień dostarczenia do banku pierwszej reklamacji).

4. Żadna ze stron umowy nie może żądać wynagrodzenia z tytułu korzystania z jej środków pieniężnych od drugiej strony, a taki zabieg próbowały stosować banki.

 

Nie zwlekaj z podjęciem decyzji! Warto dochodzić swoich praw!

Pamiętaj, że możesz dochodzić swoich roszczeń także po spłacie kredytu!

Jesteśmy kancelarią frankową w Toruniu – jeżeli chcesz nas zapytać o więcej informacji możesz to zrobić w zakładce Kontakt.

 

 

 Autor:
Sandra Brzezińska
(asystent prawny)
 

Wpisy powiązane

Napisz komentarz