Prawnik najem – jak możemy Ci pomóc?

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Ciesielski z siedzibą przy ul. Gdańska 4A lok. B4 (87-100 Toruń), wpisana do CEiDG pod numerem NIP: 7393518825

Do kontaktu z administratorem danych służy adres e-mail:
kancelaria@kancelaria-ciesielski.pl

Polityka prywatności

Prawo najmu

Zakres usługi

Pomoc we wszelkich sprawach związanych ze stosunkiem najmu.

Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Ciesielski oferuje pomoc we wszelkich sprawach związanych ze stosunkiem najmu – zarówno dla lokatorów, jak i wynajmujących. Pomożemy Ci zawrzeć bezpieczne umowy z lokatorami lub wynajmującym. Dzięki naszemu wsparciu będziesz mieć jasność co do warunków, na jakich wynajmujesz lokal.

Prawnik najem – co zawiera dobra umowa?

Umowa o najem lokalu powinna zawierać wszelkie informacje potwierdzające tożsamość obu stron, a także podstawowe warunki umowy. Jeśli poszczególne kwestie nie zostaną w niej uwzględnione, to wszelkie stosunki między najemcą a wynajmującym określają przepisy obowiązujących ustaw (w przypadku najmu lokalu mieszkalnego będzie to najczęściej ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 roku).

Jeśli jednak chcemy mieć przejrzyste warunki najmu, warto zadbać o to, by znalazły się w niej wszelkie informacje. Dlatego właśnie warto zwrócić się do nas o pomoc. Nasi prawnicy znają się doskonale na prawie najmu. Wiemy, jak opracować umowę, by zabezpieczyć interesy naszych klientów. Poza tym możemy zweryfikować umowę o najem, którą zamierzasz podpisać. Dzięki temu nie spotka Cię żadna przykra niespodzianka.

Prawnik najem – bezpieczne umowy:

  • opracowujemy teksty umów
  • sprawdzamy umowy
  • znamy się na najmie okazjonalnym
  • pomagamy w najmie instytucjonalnym

Prawnik najem – co zrobić, gdy pojawią się problemy?

Jeśli jednak dojdzie do sytuacji, w której wpadniemy w konflikt na gruncie zawartej umowy, nie warto działać na własną rękę. Dotyczy to także sytuacji, gdy lokatorzy zalegają nam z czynszem lub wyrządzili szkody w mieszkaniu. Niezależnie więc od tego, po której stronie sporu się znaleźliśmy, warto zgłosić się do nas, by wyjaśnić sytuacje sporne polubownie lub z zastosowaniem drogi sądowej. Doświadczenie w tego typu sprawach pozwoli nam obrać możliwie najlepszą ścieżkę.

Przeczytaj również o prawie ubezpieczeń społecznych.

Prawnik najem – sytuacje sporne:

  • sprawy o eksmisję;
  • sprawy o ustalenie istnienia umowy najmu;
  • rozliczenia stosunku najmu (w tym nakładów);
  • sprawy o zapłatę (w tym również o zapłatę odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu);
  • sprawy o naprawienie szkody w lokalu;
  • roszczenia przeciwko gminie wynikłych z niedostarczenia lokalu socjalnego dotychczasowym najemcom.

Podejmujemy działania w oparciu o Państwa potrzeby i oczekiwania.
Naszym celem jest jak najlepsze zabezpieczenie Państwa interesów oraz zminimalizowanie ryzyka.

Profesjonalizm i doświadczenie

Pozostałe obszary praktyki

Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne dla podmiotów gospodarczych oraz klientów indywidualnych, zarówno w formie jednorazowych zleceń, jak i stałej obsługi prawnej.

01. Wiedza
i doświadczenie

Mimo wielu lat doświadczeń, pomimo udokumentowanych sukcesami umiejętności, stale dążymy do rozwoju. Każdego dnia rozwijamy naszą wiedzę, szukamy inspiracji. Wszystko po to, by zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość współpracy.

02. Filozofia
i wartości

Centrum naszych zainteresowań jest Klient i jego potrzeby. Nasza praca, to przekazywanie i wprowadzenie w życie dobrych praktyk. Stosujemy najwyższe reguły poufności.

03. Uczciwość
i niezawodność

Nasze kompetencje, profesjonalizm i doświadczenie pozwalają nam świadczyć usługi najwyższej jakości. Każdą sprawę traktujemy w sposób indywidualny. Jesteśmy terminowi. Zawsze dotrzymujemy słowa. Dbamy o zachowanie najwyższych standardów.

04. Innowacyjne
rozwiązania

Poznając problematykę poszczególnych spraw znajdujemy inspirację do poszukiwania nowych wyzwań zawodowych. Nasza praca, to przekazywanie dobrych praktyk oraz ciągły, efektywny rozwój.

Innowacyjne rozwiązania, indywidualne traktowanie

Poznaj nas

Kancelaria zapewnia pełny zakres profesjonalnej obsługi prawnej. Misją Kancelarii jest świadczenie usług najwyższej jakości, indywidualnie dostosowanych do potrzeb Klienta.

Jesteśmy grupą ekspertów specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. W trosce o najwyższą jakość usług zebraliśmy wszechstronny zespół.

Doradzamy, pomagamy, negocjujemy, piszemy umowy, konsultujemy, opiniujemy, składamy pisma, kierujemy pozwy, reprezentujemy przed sądami i urzędami, odzyskujemy pieniądze i dobre imię klienta.

Do tego – podobno – podajemy całkiem dobrą kawę.

PRZEPIS NA UDANĄ WSPÓŁPRACĘ

Podejście do klienta
Wiedza i doświadczenie
Profesjonalizm
Partnerstwo
Znajomość potrzeb
Klienci o nas

Referencje

Zobacz, co mówią o nas nasi Klienci, jesteśmy znani z robienia tego, co mówimy, dążąc do jak najszybszego uzyskania korzystnych wyników dla swoich Klientów.

Profesjonalizm i doświadczenie

Najnowsze wpisy

Jeśli interesujesz się daną dziedziną prawa lub szukasz informacji, która cię interesuje, zapraszamy do śledzenia naszych wpisów

Wczoraj Sąd Najwyższy wydał uchwałę, która pomoże z Twoim kredytem! Jest to dobra informacja dla osób posiadających kredyt frankowy. Aby kred...

Jak wygląda rozprawa? Jak się do niej przygotować? O co może spytać sąd?

Czy warto obawiać się rozprawy sądowej z bankiem? Nie. Nie należy obawiać się takiej rozprawy. Nam (prawnikom, którzy bywają na sali rozpraw n...

Ugoda w sprawach frankowych

Ugoda w sprawach frankowych – czyli co proponują Banki?   Co raz lepsza świadomość prawna Kredytobiorców. Korzystne rozstrzygnięcia sąd...