Wdrożenie nowych procedur AML 2021

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Ciesielski z siedzibą przy ul. Gdańska 4A lok. B4 (87-100 Toruń), wpisana do CEiDG pod numerem NIP: 7393518825

Do kontaktu z administratorem danych służy adres e-mail:
kancelaria@kancelaria-ciesielski.pl

Polityka prywatności

Wdrożenie nowych procedur AML 2021

Zakres usługi

Wsparcie prawne w realizacji nowych obowiązków.

WSPARCIE PRAWNE – WDROŻENIE NOWYCH PROCEDUR AML

 Nasza Kancelaria oferuje kompleksowe usługi w zakresie wdrożenia nowych procedur AML.

Nowe obowiązki zostały wprowadzone w związku z nowelizacją ustawy z dnia 30 marca 2021 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Podmioty, na które zostały nałożone nowe obowiązki, to w szczególności biura rachunkowe, bez względu na rozmiar prowadzonej działalności.

Wdrożenie procedur AML składa się z następujących etapów

 1. Audyt wstępny.
 2. Ocena ryzyka.
 3. Wybór odpowiednich środków bezpieczeństwa finansowego.
 4. Przygotowanie procedur wewnętrznych.
 5. Przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia dla pracowników.
 6. Podsumowanie wdrożenia.

Co wchodzi w zakres naszych usług?

Jako Kancelaria oferujemy kompleksowe usługi w ramach wdrożenia procedur AML, a w szczególności:

 • dokonywanie identyfikacji i oceny ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu, wybór odpowiednich środków bezpieczeństwa finansowego
 • wprowadzenie wewnętrznej procedury w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (dotyczącej m.in. zasad rozpoznawania i oceny ryzyka prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu, środków stosowanych w celu właściwego zarządzania rozpoznanym ryzykiem, zasad przechowywania dokumentów oraz informacji)
 • wdrożenie procedur identyfikacji i weryfikacji klientów, beneficjenta rzeczywistego oraz osoby zajmującej eksponowane stanowisko polityczne
 • wprowadzenie zasad kontroli wewnętrznej, tworzenie dostosowanych do charakteru działalności klienta kanałów informowania o nieprawidłowościach (whistleblowing), przygotowanie procedur zgłoszenia do GIIF
 • przygotowanie wewnętrznych dokumentów dotyczących powierzenia obowiązków z zakresu procedury AML
 • przeprowadzanie szkoleń dla pracowników z zakresu obowiązków związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Jak wygląda koszt wdrożenia procedury AML?

Koszt naszych usług jest ustalany indywidualnie dla każdego klienta.

Stawka jest uzależniona w szczególności od rodzaju i rozmiaru działalności prowadzonej przez naszych klientów.

Działamy na terenie całego kraju. Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

Profesjonalizm i doświadczenie

Pozostałe obszary praktyki

Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne dla podmiotów gospodarczych oraz klientów indywidualnych, zarówno w formie jednorazowych zleceń, jak i stałej obsługi prawnej.

01. Wiedza
i doświadczenie

Mimo wielu lat doświadczeń, pomimo udokumentowanych sukcesami umiejętności, stale dążymy do rozwoju. Każdego dnia rozwijamy naszą wiedzę, szukamy inspiracji. Wszystko po to, by zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość współpracy.

02. Filozofia
i wartości

Centrum naszych zainteresowań jest Klient i jego potrzeby. Nasza praca, to przekazywanie i wprowadzenie w życie dobrych praktyk. Stosujemy najwyższe reguły poufności.

03. Uczciwość
i niezawodność

Nasze kompetencje, profesjonalizm i doświadczenie pozwalają nam świadczyć usługi najwyższej jakości. Każdą sprawę traktujemy w sposób indywidualny. Jesteśmy terminowi. Zawsze dotrzymujemy słowa. Dbamy o zachowanie najwyższych standardów.

04. Innowacyjne
rozwiązania

Poznając problematykę poszczególnych spraw znajdujemy inspirację do poszukiwania nowych wyzwań zawodowych. Nasza praca, to przekazywanie dobrych praktyk oraz ciągły, efektywny rozwój.

Innowacyjne rozwiązania, indywidualne traktowanie

Poznaj nas

Kancelaria zapewnia pełny zakres profesjonalnej obsługi prawnej. Misją Kancelarii jest świadczenie usług najwyższej jakości, indywidualnie dostosowanych do potrzeb Klienta.

Jesteśmy grupą ekspertów specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. W trosce o najwyższą jakość usług zebraliśmy wszechstronny zespół.

Doradzamy, pomagamy, negocjujemy, piszemy umowy, konsultujemy, opiniujemy, składamy pisma, kierujemy pozwy, reprezentujemy przed sądami i urzędami, odzyskujemy pieniądze i dobre imię klienta.

Do tego – podobno – podajemy całkiem dobrą kawę.

PRZEPIS NA UDANĄ WSPÓŁPRACĘ

Podejście do klienta
Wiedza i doświadczenie
Profesjonalizm
Partnerstwo
Znajomość potrzeb
Klienci o nas

Referencje

Zobacz, co mówią o nas nasi Klienci, jesteśmy znani z robienia tego, co mówimy, dążąc do jak najszybszego uzyskania korzystnych wyników dla swoich Klientów.

Profesjonalizm i doświadczenie

Najnowsze wpisy

Jeśli interesujesz się daną dziedziną prawa lub szukasz informacji, która cię interesuje, zapraszamy do śledzenia naszych wpisów

Wczoraj Sąd Najwyższy wydał uchwałę, która pomoże z Twoim kredytem! Jest to dobra informacja dla osób posiadających kredyt frankowy. Aby kred...

Jak wygląda rozprawa? Jak się do niej przygotować? O co może spytać sąd?

Czy warto obawiać się rozprawy sądowej z bankiem? Nie. Nie należy obawiać się takiej rozprawy. Nam (prawnikom, którzy bywają na sali rozpraw n...

Ugoda w sprawach frankowych

Ugoda w sprawach frankowych – czyli co proponują Banki?   Co raz lepsza świadomość prawna Kredytobiorców. Korzystne rozstrzygnięcia sąd...