Czy dotyczą mnie Standardy Ochrony Małoletnich? Przedsiębiorco! Sprawdź co musisz zrobić żeby wprowadzić Standardy Ochrony Małoletnich w swojej firmie!

Standardy Ochrony Małoletnich powinien wprowadzić każdy podmiot, w którym przebywają małoletni.

W jaki sposób wprowadzić Standardy?

Należy sporządzić dokumentację – standardy ochrony małoletnich panujące w Twojej placówce oraz przeszkolić personel pracujący z małoletnimi.

Standardy Ochrony Małoletnich w formie Kodeksu bezpiecznych relacji personel – dziecko   powinny być udostępnione na stronie internetowej oraz wywieszone w widocznym miejscu w lokalu podmiotu zobowiązanego do ich wprowadzenia w wersji zupełnej oraz skróconej, z istotnymi informacjami przeznaczonymi dla małoletnich.

Co poza posiadaniem stosownej dokumentacji?

Zmieniają się w części zasady rekrutacji personelu (np. pod kątem uzyskiwania od pracowników zaświadczenia o niekaralności). Placówki, w których przebywają małoletni będą miały obowiązek co najmniej raz na dwa lata dokonywać oceny standardów w celu zapewnienia ich dostosowania do aktualnych potrzeb oraz zgodności z obowiązującymi przepisami.

Placówka powinna również wyznaczyć tzw. koordynatora ds. ochrony małoletnich – osobę, która będzie odpowiedzialna m.in. za prowadzenie rejestru przypadków zgłoszeń dotyczących podejrzenia krzywdzenia małoletniego oraz zainicjowanych interwencji.

Termin na wdrożenie Standardów Ochrony Małoletnich wynosi 6 miesięcy i upływa dnia 15 sierpnia 2024 r.

Chcesz wprowadzić Standardy Ochrony Małoletnich bez ryzyka i z gwarancją ochrony prawnej przez okres 2 lat?

Zadzwoń do Nas!

Anna Pietrzak
Aplikant radcowski

Zapraszamy do kontaktu!
Bądź na bieżąco - zapisz się do naszego Newslettera!

Najnowsze wpisy

Wszystkie artykuły
PRAWNICY, KTÓRZY ROZUMIEJĄ BIZNES
Zostaw nam swój adres e-mail lub telefon a skontaktujemy się z Tobą.

    PRAWNICY, KTÓRZY ROZUMIEJA BIZNES
    ul. Gdańska 4A, lok. 4B, 87-100 Toruń
    poniedziałek - piątek: 9-16
    +48 739 199 006kancelaria@kancelaria-ciesielski.plUmów się na spotkanieZADZWOŃ
    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram